Chcesz kupić zbiornik na olej opałowy? Sprawdź, przed czym musisz go zabezpieczyć

Wybór zbiornika na olej opałowy do domu to niezwykle istotna sprawa. Oczywiście ważna jest lokalizacja i producent, jednak często wiele osób zapomina, że taki element instalacji trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Zbiorniki na olej opałowy, co warto wiedzieć o tych urządzeniach? 

Zabezpiecz zbiornik na olej opałowy przed przenikaniem zapachu

Przeczytałeś mnóstwo artykułów pt. „Zbiorniki na olej opałowy – co warto wiedzieć” i myślisz, że wiesz na temat takich urządzeń już wszystko? Czy aby na pewno? Wiele osób nie jest świadoma, że zbiorniki stacjonarne na olej opałowy trzeba zabezpieczyć przed zapachem. 

Olej opałowy to paliwo o niemiłym zapachu, dlatego w momencie ulatniania się zapachu w domu, jakość życia mocno zostanie obniżona. Problem może być większy, jeśli któryś z domowników jest uczulony na magazynowane paliwo. Aby uniknąć takich ekstremalnych sytuacji, najlepiej wybrać sprawdzony zbiornik, który jest zabezpieczony najlepszymi uszczelkami lub warstwą antydyfuzyjną. Ostatnie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w nowoczesnych zbiornikach wykonanych z tworzywa sztucznego. 

Zabezpiecz zbiornik na olej opałowy przed korozją

Stalowe zbiorniki stacjonarne na olej opałowy mogą ulegać korozji. Na takie zjawisko jest narażona zwłaszcza zewnętrzna powierzchnia oraz – prawda w mniejszym stopniu – również wewnętrzne sekcje zbiornika. Aby zabezpieczyć stacjonarne zbiorniki na olej opałowy, najlepiej go pomalować specjalną farbą zabezpieczającą. 

Specjaliści wskazują, że na wewnętrznych ścianach zbiornika rzadko występuje korozja, jednak i te ściany warto zabezpieczyć. Olej opałowy  nie powoduje korozji, jednak i tak co powoduje wilgoć oraz zawiera agresywne substancje. Z uwagi na powyższe, zaleca się, aby zbiorniki stacjonarne na olej opałowy były poddawane regularnemu czyszczeniu. Najlepiej takie prace realizować co 5 lat. Taka praktyka pozwala uchronić zbiornik przed korozją.